KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14343041
nr 1434 3041
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färgetsning, "Fågel Fenix", EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Bildmått: 38x49 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:39:12
29/11 16:24:39
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin